بعدی
like

راهیابی فیلم «گردو» به بخش مسابقه و نامزدی در جایزه سیفژ جشنواره فیلمون بلژیک

‏. ‏(‏۷-‏آبان-‏۱۳۹۸)

فیلم سینمایی «گردو» در دومین حضور بین المللی خود به بخش مسابقه سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلمون بلژیک راه یافت و نامزد جایزه سیفژ این جشنواره شد.

به گزارش آرت کافه،این فیلم با کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی و تهیه کنندگی سید احد میکاییل زاده در دومین حضور بین المللی خود برای دریافت جایزه سیفژ سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلمون بلژیک با سایر آثار این بخش رقابت می کند و به بخش مسابقه این رویداد سینمایی راه یافته است.


سینما  گردو   جایزه سیفژ جشنواره فیلمون بلژیک محمدرضا حاجی غلامی  سید احد میکاییل زاده  آنا نعمتی  مهرنوش مقیمی  محسن عالم‌زاده  مهدی مرعشی  مریم نیک‌آیین  محمدمبین یوسفی  سید رادین صمدی

«گردو» فیلمی در گونه کودک و نوجوان است که آنا نعمتی، مهرنوش مقیمی، محسن عالم‌زاده، مهدی مرعشی، مریم نیک‌آیین، محمدمبین یوسفی، سید رادین صمدی و فاطمه مجیبیان در آن بازی می کنند.

فیلمنامه این اثر سینمایی را مارال سجادی و محمدرضا حاجی غلامی نوشته اند.

«گردو» داستان کودکی است که بابت گناهی که مرتکب شده احساس می کند دست هایش در حال سیاه شدن است و این موضوع همزمان با اختلاف پدر و مادرش و جدایی آنهاست. او در سفر به روستایی دورافتاده در کویر همراه با مادرش به بهانه تماشای خسوف وارد چالش پذیرفتن و باور این دو موضوع گناه و جدایی می شود.

برخی از عوامل این اثر سینمایی نیز عبارتند از:مدیر برنامه ریزی: محمدحسن یاسایی، دستیار کارگردان: ولی اویسی، طراح صحنه و لباس: ابوالفضل سلیمی دربرزی، چهره پرداز: ساقی شاهمرادی، طراح جلوه های ویژه بصری: علی تصدیقی، مدیر صدابرداری: طاهر پیشوایی، موسیقی: محمدعلی نجف‌پور، طراحی و ترکیب صدا: طاهر پیشوایی، مدیر تولید: وحید مشاری، مدیر فیلمبرداری: رامین راستجو، تدوین: آرش تیمورنژاد و زهره صباغیان، عکاس: محمد عابدی، مشاور رسانه ای و مدیر روابط عمومی: رکسانا قهقرایی.

سیزدهمین دوره از این جشنواره ٢٣ اکتبر تا ٢ نوامبر در بروکسل بلژیک برگزار می شود.

فیلم سینمایی «گردو» پیش از این در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان لوکاس شرکت کرده است. پخش بین المللی فیلم «گردو» به عهده شرکت پرشیا فیلم با مدیریت علی قاسمی است.
@nasrodinmolla