بعدی
like

گروه کُهن «فسانه و باد» را به صحنه می‌برد

‏. ‏(‏۹-‏تیر-‏۱۳۹۸)

کنسرت گروه کُهن با آهنگسازی کامیار فانیان و آواز سجاد مهربانی طی دو روز در اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش آرت کافه،گروه موسیقی «کُهن» ۱۳ و ۱۴ تیر ۱۳۹۸ در موزه هنرهای معاصر اصفهان به صحنه می‌رود. آثار این اجرا را کامیار فانیان آهنگسازی کرده و سجاد مهربانی اجرای آوازها را برعهده دارد.


موسیقی گروه کُهن   کامیار فانیان   سجاد مهربانی   اصفهان فخرالدین عراقی فسانه و باد رودکی

کامیار فانیان درباره جزئیات این اجرا گفت: این کنسرت در کنار بخش‌های آوازی، شامل چهار تصنیف و یک پیش‌درآمد است که در دستگاه‌های همایون و ماهور نواخته می‌شوند.
نخستین قطعه‌ این کنسرت پیش‌درآمدی با ریتم هفت‌تایی است که از قطعات نواخته شده با سرنا و نقاره در منطقه‌ قشقایی فارس اقتباس شده است. در ادامه آوازی با شعری از سعدی اجرا می‌کنیم.
روز وصلم قرار دیدن نیست / شب هجرانم آرمیدن نیست.

وی افزود: در ادامه تصنیفی اجرا می‌کنیم با عنوان «فسانه و باد» که شعرش از سروده‌های رودکی است. ریتم این قطعه ۱۰‌تایی است. این ریتم در میان مردمان کرد و ترکمن رایج است. در ادامه قطعه‌ای اجرا می‌کنیم که عنوانش «عاشقم اما نمی‌گویم کجا» و شعرش از سروده‌های جامی است. این تصنیف در دستگاه همایون ساخته شده است.تصنیف دیگری هم داریم که روی شعری از عراقی ساخته شده و عنوانش «به دست غم گرفتارم» است.

این کنسرت در موزه هنرهای معاصر اصفهان اجرا و به صورت تصویری ضبط می‌شود که بهانه‌ای برای تولید آلبومی تصویری با عنوان «فسانه و باد» است. این کنسرت به همت شرکت ترانه داوودی کهن برگزاری می‌شود.

حاصل این اجرا در ماه‌های آینده به صورت آلبومی تصویری با عنوان «فسانه و باد» منتشر می‌شود.

در اجرای پیش رو اعضای گروه کُهن عبارتند از: کامیار فانیان آهنگساز و نوازنده سه‌تار، سجاد مهربانی آواز، جاوید ابراهیم‌پور نوازنده نی، سامان صادقیان نوازنده رابم و سجاد منصوری نوازنده تنبک.

کنسرت گروه موسیقی کُهن ۱۳ و ۱۴ تیر ۱۳۹۸ از ساعت ۲۱:۰۰ در موزه هنرهای معاصر اصفهان به آدرس انتهای خیابان استانداری موزه هنرهای معاصر اصفهان برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت‌های این کنسرت با شماره‌ ۰۹۱۳۸۰۳۵۰۸۰ تماس بگیرند.