بعدی
like

انتشار آلبوم «ماه و پری» با صدای محمدجواد یزدچی

‏. ‏(‏۱۹-‏اسفند-‏۱۳۹۷)

با اشعاری از حافظ، مولانا و عطار؛ آلبوم موسیقی «ماه و پری» با صدای محمدجواد یزدچی و موسیقی ارشک رفیعی منتشر می‌شود.

به گزارش آرت کافه،آلبوم موسیقی «ماه و پری» با صدای محمدجواد یزدچی و موسیقی ارشک رفیعی توسط ارکستر بزرگ، شامل ۱۰ ترک با اشعاری از شاعران بزرگ ایران زمین از جمله؛ حافظ، مولانا و عطار؛ در یک‌سال اخیر، زیرنظر ارشک رفیعی ضبط شده و در حال حاضر، آماده انتشار است. این اثر موسیقایی ۱۰ تصنیف را شامل می‌شود.


موسیقی حافظ  مولانا   عطار آلبوم موسیقی  ماه و پری    محمدجواد یزدچی   ارشک رفیعی

محمدجواد یزدچی سال ۱۳۶۳ در شهر اصفهان متولد شده است، متأهل و دارای دوفرزند است و از ۹ سالگی در تهران زندگی می‌کند. وی در سال ۸۳ زیرنظر بهزاد خدارحمی و مهدی دیزانی شروع به یادگیری ساز سه‌تار کرد و در ادامه، در محضر استاد کیوان ساکت و همچنین مهدی دیزانی شروع به یادگیری ساز ‌تار کرد و هم اکنون زیرنظر علی قمصری ریزه‌کاری نواختن تار را فرامی‌گیرد.

این خواننده جوان موسیقی سنتی از سال ۸۴ زیرنظر علی علیرضا و همچنین از سال ۸۸ تاکنون زیرنظر نغمه غلامی فنون خوانندگی را یاد گرفته است. وی در رشته مهندسی عمران تحصیلات کارشناسی را به پایان رساند و در حال حاضر، دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد در رشته سازه است.

برگزاری کنسرت با گروه موسیقی «دیزانی» در فرهنگسرای «اشراق» و تالار «رودکی» در تهران؛ به عنوان نوازنده سه‌تار و خواننده، در فاصله سال‌های ۸۵ تا ۸۷ از دیگر فعالیت‌های هنری «محمدجواد یزدچی» محسوب می‌شود.
«ارشک رفیعی» آهنگساز و تنظیم‌کننده آثار موسیقایی؛ با استاد «شهرام ناظری» شوالیه آواز ایران همکاری مداومی دارد و در سال ۱۳۹۳ آهنگسازی تیتراژ پایانی فیلم سینمایی «ایران برگر» به کارگردانی «مسعود جعفری جوزانی» و با صدای استاد «شهرام ناظری» بر روی شعر «دانه‌های باران» از سروده‌های «سیاوش کسرایی» را برعهده داشت که مورد استقبال اهالی سینما و موسیقی کشور قرار گرفت و در سال ۱۳۹۴ جایزه تندیس «حافظ» بهترین ترانه از پانزدهمین جشن سینمایی ـ تلویزیونی «دنیای تصویر» با دبیری زنده‌یاد «علی معلم» را از آن خود کرد.

رفیعی همچنین جایزه تندیس بهترین موسیقی متن برای آهنگسازی فیلم سینمایی «حکایت عاشقی» با کارگردانی احمد رمضان‌زاده و به تهیه‌کنندگی مسعود جعفری جوزانی در سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «ابوجا» در کشور نیجریه در سال ۲۰۱۶ را در کارنامه هنری خود دارد.

وی که آهنگساز قطعه «برگریزان» با صدای استاد شهرام ناظری و با شعر محمود مشرف آزاد تهرانی (م.آزاد) است؛ بعد از زلزله‌زده دلخراش و ناگوار کرمانشاه، به همراه شوالیه آواز ایران این آهنگ را به مردم حادثه‌دیده آن منطقه تقدیم کردند.