بعدی
like

اعلام ویژه برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما برای نوروز ۹۸

‏. ‏(‏۲۵-‏اسفند-‏۱۳۹۷)

ویژه برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما در ایام نوروز ۹۸ در ساختارهای مختلف ترکیبی ،مستند، گفت و گو محور، مسابقه و پخش سریال های مذهبی اعلام شد.

به گزارش آرت کافه،در ایام نوروز ۹۸ شبکه قرآن و معارف سیما با ۲۶ عنوان برنامه در ساختارهای مختلف ترکیبی، مستند، گفت و گو محور و مسابقه و ... مهمان سفره های مخاطبان قرآنی تلویزیون خواهد بود.


رادیو تلویزیون شبکه قرآن شهریار ضیاءآذری  اصحاب کهف   مریم مقدس

ویژه برنامه تحویل سال نو این شبکه با عنوان «نگاه خورشید» از ساعت ۲۱ آخرین روز اسفند تا ۲ بامداد اول فروردین به صورت زنده و مستقیم از حرم مطهر امام رضا (ع) روی آنتن می رود که دعوت از مهمانان ویژه و پخش آیتم های جذاب از بخش های این برنامه است.همچنین در این برنامه ارتباط های زنده با حرم های مقدس قم، نجف و ... نیز برقرار می شود.

«دیدار» عنوان دیگر برنامه این شبکه است که در شب تحویل سال از ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه با اجرای مونا انصاری فر و محسن قره شیخلو و پخش پیام های تبریک مجریان و کارشناسان برنامه های مختلف شبکه و تصاویری از پشت صحنه آنها تقدیم مخاطبان خواهد شد.

دید و بازدید نوروزی شاگردان با اساتید و فعالان قرآنی با عنوان «بهار انس» همه روزه در ایام نوروز از ساعت ۱۵ و گلچین بهترین محافل انس با قرآن در ساعت ۱۴ روی آنتن می رود.

ویژه برنامه زنده «در نجف» به مناسبت تقارن سال نو و ایام ماه مبارک رجب و ولادت حضرت علی (ع)، حال و هوای نوروزی حرم مطهر امام اول شیعیان و عتبات عالیات را در دو نوبت و در ساعت های ۹ صبح و ۲۲ شب به تصویر می کشد.

«مسابقه معارفی۲۴» که رقابت حافظان و مانوسین به قرآن کریم در حوزه معارف قرآن، نهج البلاغه و تفسیر در سطح ملی را به تصویر می کشد، در ایام نوروز ۹۷ از ساعت ۱۸ تقدیم علاقه مندان به برنامه های مسابقه محور می شود.

مستندهای توحیدی با محوریت تدبر در آفرینش با عنوان «نشانه ها» همه روزه در ساعت ۲۰:۴۵ و مستند «مواهب» با موضوع پیامبر اکرم (ص) و آخرت در ساعت ۱۶:۴۰ روی آنتن این شبکه خواهد رفت.

مجموعه دروس اخلاقی آیت الله جوادی آملی با عنوان «بهار معرفت» در ساعت ۸:۳۰ و سخنرانی مذهبی توسط آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله علم الهدی و حجج اسلام صدیقی، علی اکبری، رفیعی، حسینی قمی و عالی همه روزه در این ایام از ساعت ۶:۳۰ پخش خواهد شد.

«نوگلان قرآنی» ویزه برنامه کودک و نوجوان شبکه قرآن و معارف سیما ست که با اجرای مهدی اکبری و گفت و گو با قاریان و فرزندان آنها و با محوریت صله ارحام و احترام به بزرگان هر روز ساعت ۱۰ و انیمیشن های دینی و قرآنی هر روز ساعت ۱۷:۴۵ تقدیم این دسته از مخاطبان می شود.

گفت و گو و بیان خاطرات شاعران آیینی از دیدار با مقام معظم رهبری در مناسبت های مختلف با عنوان «نخ تسبیح قطره ها» همه روزه در ساعت ۱۱ و درس هایی از نهج البلاغه توسط حجت الاسلام حسینی قمی با عنوان «در سایه سار نهج البلاغه» هر شب ساعت ۱۹ تقدیم مخاطبان این شبکه قرآنی می شود.

جنگ مفرح و شاد قرآنی با حضور اساتید، قاریان و حافظان قرآن کریم با عنوان «بوستان» با اجرای ارسیا صنعتی در ایام نوروز ۹۷ همه روزه به غیر از پنجشنبه ها از ساعت ۲۰ به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

برنامه مناسبتی «اشراق» در شب وفات حضرت زینب (س) از ساعت ۲۰:۴۵ و در شب شهادت امام کاظم (ع) از ساعت ۲۰ با حضور کارشناسان مجرب به مدت ۶۰ دقیقه به سوگ این مناسبت ها خواهد نشست.

نمایش سکانس های قرآنی سریال های اصحاب کهف و مریم مقدس همراه با پخش تایتل و قرائت آیه مرتبط با عنوان «پیام آوران وحی» همه روزه در دو نوبت و در ساعت های ۸ و ۱۵:۴۵ پخش می شود.

مجموعه مستند «دیدار» که دیدار نوروزی با علما و گفت و گوی صمیمی با چهره های قرآنی و معارفی چون حجج اسلام صدیقی، انصاریان، رشاد، رفیعی محمدی و ... را به تصویر می کشد همه روزه در ایام نوروز از ساعت ۱۱:۱۵ با اجرای شهریار ضیاءآذری روی آنتن می رود.

ویژه برنامه زنده «نگاه خورشید» در شب ولادت با سعادت حضرت امام علی (ع) از حرم مطهر رضوی و با اجرای سیدرضا نواب در ساعت ۱۹:۳۰ با حضور کارشناسان مطرح و آیتم های جذاب و متنوع تقدیم مخاطبان می شود.

گزارش های زنده از حال و هوای مناطق جنگی کشور با عنوان «راهیان نور» همه روزه در دو نوبت و در ساعت های ۱۰:۴۵ و ۱۴:۴۵ به مدت ۱۵ دقیقه از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

پخش برنامه های گفت و گومحور «یادخدا» در ساعت ۱۲ و «پرسمان» در ساعت ۲۴ و نیز برنامه های «تلاوت های درخواستی» روزهای زوج ساعت ۲۱ و «مسابقه تلویزیونی اسرا» روزهای فرد ساعت ۲۱ از دیگر تدارک این شبکه در ایام نوروز ۹۸ است.

همچنین پخش فیلم و سریال های مذهبی از جمله ولایت عشق و محمد رسول الله (ص) در ساعت ۲۳ از دیگر تدارکات این شبکه در ایام نوروز ۹۸ است.