بعدی
like
با حضور چهره های مطرح رادیو

سریال «مهاجرین خاک سرخ » ویژه ماه محرم به مرحله تولید رسید

‏. ‏(‏۴-‏شهریور-‏۱۳۹۸)

ضبط سریال رادیویی «مهاجرین خاک سرخ » در استودیو قدیمی و تاریخی هشت آغاز شد.

به گزارش آرت کافه،این مراسم با حضور حمید شاه آبادی معاون صدای جمهوری اسلامی ایران، حمیدرضا افتخاری مدیرکل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش ، مدیران رادیو نمایش ، بازیگران و عوامل سریال رادیویی «مهاجرین خاک سرخ» و تعداد زیادی از خبرنگاران و عکاسان عرصه رسانه آغاز شد.


رادیو تلویزیون فریبا متخصص   نازنین مهیمنی   شهین نجف زاده  شیما جان قربان   معصومه عزیز محمدی   مونا صفی

در ادامه مراسم ، قسمتی از این سریال رادیویی با بازیگری هنرمندانی چون فریبا متخصص ، نازنین مهیمنی ، شهین نجف زاده، شیما جان قربان ، معصومه عزیز محمدی و مونا صفی اجرا شد که حاضران را تحت تاثیر قرار داد.

در بین اجرا ، لحظاتی ضبط نمایش توسط محمد پورحسن کارگردان این سریال رادیویی متوقف شد تا خبرنگاران و عکاسان بتوانند با عوامل این مجموعه رادیویی گفت و گو کنند.

«مهاجرین خاک سرخ » با نویسندگی هانیه نجفی، عنوان یکی از سریال های ویژه ماه محرم است که حال و هوای متفاوتی درباره ایام محرم دارد . داستان این نمایش با ماه محرم آغاز می‌شود و به زندگی خانواده‌ای خوزستانی می‌پردازد که در روز‌های جنگ تحمیلی با پسر نوجوان شان برای ادامه زندگی به تهران می‌آیند و در خانه‌ای که در اختیار افراد جنگ زده قرار گرفته ساکن می‌شوند، پسر بزرگ آنها، مصطفی در جنوب، همراه با سایر جوانان مشغول دفاع از کشور است.

علاوه بر افکت ها و صوت های رادیویی که توسط نازنین حسن پور، افکتور این سریال رادیویی برای فضاسازی هر چه بیشتر این داستان صورت گرفت ، لحظاتی از نمایش با زدن سنج و دمام به مناسبت حال هوای ماه محرم همراه بود که تاثیرگذاری آن را دوچندان می کرد .

پس از پایان ضبط مجموعه رادیویی، هنرمندان ، استودیو هشت را به قصد انجام مصاحبه ترک کردند و قرار است ، سریال ۱۰ قسمتی «مهاجرین خاک سرخ » به مناسبت ماه محرم از رادیو نمایش و سایر شبکه های رادیویی به صورت همزمان پخش شود .

نمایش «مهاجرین خاک سرخ » با نویسندگی هانیه نجفی ، کارگردانی محمد پورحسن، گویندگی بهرام ابراهیمی، افکتوری نازنین حسن‌پور، صدابرداری فرزاد شریفی و تهیه‌کنندگی فرشاد آذرنیا در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است .

فریبا متخصص، احمد گنجی، نازنین مهیمنی، شهین‌دخت نجف زاده، مونا صفی، شیما جان‌قربان‌، رضا عمرانی،امیرعباس توفیقی، محمد آقامحمدی، محمد پورحسن، فریبا طاهری، نورالدین جوادیان، محمد یگانه، ناهید مسلمی، معصومه عزیزمحمدی و قربان نجفی بازیگرانی هستند که در این نمایش رادیویی به ایفای نقش می پردازند.
@nasrodinmolla