بعدی
like

افتتاح نمایشگاه تصویرسازی «صلح را باید از کودکی آموخت» در نگارخانه لاله

‏. ‏(‏۲۸-‏شهریور-‏۱۳۹۸)

انجمن تصویرگران ایران و شورای کتاب کودک نخستین نمایشگاه بین‌المللی «صلح را باید از کودکی آموخت» را در نگارخانه لاله برگزار می‌کنند.

به گزارش آرت کافه،انجمن تصویرگران ایران و شورای کتاب کودک نخستین نمایشگاه بین‌المللی «صلح را باید از کودکی آموخت» را با آثاری از تصویرگران منتخب ۲۱ کشور جهان در نگارخانه لاله برگزار می‌کنند.


هنرهای تجسمی انجمن تصویرگران ایران شورای کتاب کودک  صلح را باید از کودکی آموخت  نگارخانه لاله ایران آرژانتین فرانسه اسپانیا اکوادور ایتالیا مکزیک دانمارک لیتوانی روسیه

موضوعات این نمایشگاه صلح با انسان، صلح با طبیعت، صلح با حیوانات و صلح با جهان است و هنرمندان دعوت‌شده در آن از میان تصویرگرانی انتخاب شده‌اند که آثار آنها در فهرست افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان IBBY) ۲۰۱۸) منتشرشده است. در این فهرست دوسالانه، پدیدآورندگان کتاب کودک توسط شعب ملی دفتر انتخاب شده و در کنگره دوسالانه IBBY معرفی می‌شوند. این هنرمندان از کشورهای ایران، آرژانتین، فرانسه، اسپانیا، اکوادور، ایتالیا، مکزیک، دانمارک، لیتوانی، روسیه، نروژ، سوئد، فنلاند، برزیل، ایسلند، استرالیا، اسلوانی، بلژیک، انگلیس، هلند و جمهوری چک هستند.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده قرار است این نمایشگاه به طور سالانه، همزمان با ۲۱ سپتامبر (روز جهانی صلح)، به شیوه دعوت از هنرمندان منتخب فهرست افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان و هنرمندان منتخب نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا برگزار شود.

اولین نمایشگاه «صلح را باید از کودکی آموخت» جمعه ۲۹ شهریور از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه لاله افتتاح می‌شود و از ۳۰ شهریور تا ۱۶ مهر، از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۸ و پنجشنبه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۳ پذیرای علاقه‌مندان است.

پوستر این دوره از نمایشگاه با بهره‌گیری از تصویرسازی پیتر سیس، تصویرگر برجسته اهل جمهوری چک و برنده جایزه هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۲، طراحی شده است.

نگارخانه لاله در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، جنب هتل لاله، نگارخانه لاله قرار دارد و شماره تلفن: ۸۸۹۶۰۴۹۲ برای آگاهی بیشتر اعلام شده است.
@nasrodinmolla