بعدی
like

یک کشته در بدرقه تابوت نیپسی هاسل

‏. ‏(‏۲۴-‏فروردین-‏۱۳۹۸)

در تشییع جنازه نیپسی هاسل در لس‌آنجلس یک نفر بر اثر تیراندازی کشته شد.

به گزارش آرت کافه به نقل از بی بی سی،در جریان بزرگداشت نیپسی هاسل، خواننده سبک رپ آمریکایی که در لس‌آنجلس برگزار شد، یک مرد ۳۳ ساله بر اثر تیراندازی کشته و سه نفر دیگر مجروح شدند.


موسیقی  نیپسی هاسل کندریک لامر باراک اوباما بیانسه  اسنوپ داگ  میک میل

مایکل مور، رییس پلیس لس‌آنجلس گفت: ما باید به این خشونت کور پایان دهیم.

هزاران نفر از هواداران نیپسی هاسل روز جمعه برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره او به خیابان‌های لس‌آنجلس رفتند تا خودروی حامل تابوت او را بدرقه کنند.

همزمان باراک اوباما، رییس جمهوری سابق آمریکا هم در نامه‌ای از تلاش نیپسی برای بهبود اوضاع در محلات فقیر و سیاه‌پوست‌نشین لس‌آنجلس به نیکی یاد کرده است.

ضارب که پلیس گزارش کرده با یک خودرو هیوندایی طوسی از صحنه تیراندازی گریخته با شلیک به سوی چهار قربانی که در این پیاده‌روی شرکت کرده بودند، یک مرد ۳۳ ساله را کشته و دو مرد و یک زن سیاه‌پوست دیگر را مجروح کرده است.قربانیان این تیراندازی بین ۳۰ تا ۵۰ سال سن داشتند.

نیپسی هاسل خواننده سبک رپ که با انتشار نخستین آلبوم خود نامزد دریافت جایزه موسیقی گرمی هم شده بود، ماه گذشته در جریان یک تیراندازی کشته شد.او روز ۱۲ فروردین در برابر یکی از بوتیک‌های خود به ضرب گلوله از پای درآمد.

نیپسی که به هنگام مرگ تنها ۳۳ سال داشت در محلات فقیر جنوب لس‌آنجلس به دنیا آمده بود و در نوجوانی عضو یکی از گروه‌های خلافکار محله خود شده بود، اما بعد جذب هنر و کارهای اجتماعی شد.

او علاوه بر موسیقی، به سرمایه‌گذاری در محلات فقیر و سیاه‌پوست‌نشین لس‌آنجلس مشغول بود و به همین علت محبوبیت فراوانی در میان مردم این شهر کسب کرده بود.

بیانسه، اسنوپ داگ، میک میل و دیدی از دیگر خوانندگان برجسته آمریکایی بودند که روز جمعه برای ادای احترام به نیپسی به سالن استیپلز شهر لس‌آنجلس رفتند.

نامه باراک اوباما هم در این مراسم قرائت شد که در آن آمده بود: «انتخاب او برای سود رساندن و سرمایه‌گذاری در جامعه خودش به جای فراموش کردن آن و اینکه مراکز آموزش مهارت تاسیس کند و مکان‌هایی برای همکاری مشترک فراهم کند و یا به دنبال ارتقای جامعه آمریکایی‌های اریتره‌ای‌تبار باشد، از او (نیپسی) شخصیتی ساخت که جوانان باید الگویش کنند و میراثی بر جای گذاشت که باید گرامی داشته شود.»

کندریک لامر، خواننده برجسته مقیم غرب آمریکا هم در نامه‌ای احساسی نیپسی را یک شاه واقعی خوانده است.