بعدی
like

آغاز فصل جدید فعالیت‌های باشگاه انیمیشن با فیلم «گرینچ»

‏. ‏(‏۲۸-‏بهمن-‏۱۳۹۷)

فصل جدید فعالیت‌های باشگاه انیمیشن تهران در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷ برپا می‌شود.

به گزارش آرت کافه، باشگاه انیمیشن تهران که از شهریور سال ١٣٩٤ با حضور جمعی از مدرسان و بزرگان فعال در عرصه انیمیشن ایران و جهان تاسیس و آغاز به فعالیت کرده بود از این پس دوشنبه هر هفته در کانون پرورش فکری انیمیشن‌های کوتاه و بلند مطرح ایرانی و جهانی را نمایش می‌دهد.


سینما باشگاه انیمیشن تهران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استودیو ایلومینیشن

قرار است در این نشست‌ها در مورد تکنیک‌ها، سبک‌ها، بزرگان انیمیشن، فیلمنامه‌، طراحی کاراکتر و... تحلیل و گفت‌وگو انجام ‌شود.

در نخستین برنامه این باشگاه در کانون، نمایش و تحلیل انیمیشن گرینچ (The Grinch) ۲۰۱۸ با حضور «امیر سحرخیز» و«محمدرضا مقدسیان» روز دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸ در سالن غدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب تهران، برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن این فیلم از سایت تیوال بلیت تهیه کنند.

داستان این انیمیشن نوشته‌ تئودور سوس گایزل مشهور به دکتر سوس در مورد شخصیتی بدعنق و سبز رنگ به اسم گرینچ است که رابطه‌ی خوبی با اجتماع و البته شادی کریسمس ندارد و تنهایی در بالای کوهستانی نزدیک دهکده‌ی Who-ville (هوویل) زندگی می‌کند، درحالی‌که تنها همدمش سگی به اسم مکس است. گرینچ فقط برای خرید مایحتاج زندگی به دهکده می‌رود و یک روز بعد از اینکه متوجه می‌شود قرار است مراسم کریسمس با شکوه بیشتری برگزار شود تصمیم به دزدیدن آن می‌گیرد و...

دکتر سوس نویسنده‌ مشهور داستان‌های کلاسیک کودکان بود و آثارش بارها مورد اقتباس‌های سینمایی قرار گرفته است، این دومین بار بود که استودیو ایلومینیشن برای تولید انیمیشن به سراغ داستان‌های او رفت.