بعدی
like

معرفی آثار و هیات انتخاب مسابقه ویدئوآرت جشنواره فیلم مستقل خورشید

‏. ‏(‏۵-‏مرداد-‏۱۳۹۸)

آثار راه یافته به بخش مسابقه ویدیوآرت و هیات انتخاب این بخش از هفتمین جشنواره فیلم مستقل خورشید معرفی شدند.

به گزارش آرت کافه،۷ اثر به بخش مسابقه ویدئوآرت هفتمین جشنواره فیلم مستقل خورشید راه یافتند.


سینما ویدئوآرت  جشنواره فیلم مستقل خورشید  آیدا فیض جعفری  علی اتحاد  محمدصادق محمدیان روشن

«دست های مرده و پاهای یخ زده» ساخته حسن داورپناه، «برفی» سعید رضایی، «سوم شخص» مهیار قلمی،«The Color is Black» آناهید قربانی، «به خاطر النی» محسن احراری، «Enter» نسیم تیمور پور و «مفصل متصل کننده انگشت چهارم به کف دست» اثر علی اشکان نژاد عناوین آثاری است که به این بخش راه یافته اند.

این آثار توسط آیدا فیض جعفری، علی اتحاد و محمدصادق محمدیان روشن به عنوان اعضای هیات انتخاب بخش مسابقه ویدئوآرت برای حضور در رقابت نهایی انتخاب شده اند.

آیدا فیض جعفرى متولد ۱۳۶۰ دانش آموخته ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران و مطالعات رسانه و ارتباطات از دانشگاه استکهلم سوئد است و پایان نامه اش با عنوان «بازنمایى قدرت و تکنولوژى در سینماى هالیوود» موفق به دریافت درجه کارشناسى ارشد شده است. وی همزمان با حرفه عکاسى و برگزارى کارگاه فیلم، با آموختن زبان سوئدى به کار ترجمه پرداخت و در حال حاضر مشغول به آماده سازى یک پروژه عکاسى و ساخت مستندى درباره دریافت شخصى انسان از مفهوم شهر و سفر است.

علی اتحاد متولد ۱۳۶۲ در ساری و دانش آموخته‌ سینماست. او به عنوان هنرمند هنرهای دیداری و اجرایی و نویسنده فعالیت می‌کند. بیشترین فعالیت‌ او در حوزه‌ی ساخت ویدیو آرت، اینستالیشن و پرفورمنس آرت است و مقالات و کتبی در این زمینه منتشر کرده است.

محمدصادق محمدیان روشن کارشناس ارشد پژوهش هنر و کارشناس ارشد ادبیات نمایشی دانشگاه سوره است و تجربیاتی همچون فعالیت در بخش اجرایی اتحادیه ناشران تهران و کمیته اجرایی نمایشگاه کتاب تهران را در کارنامه کاری خود دارد.

هفتمین دوره جشنواره فیلم مستقل خورشید به دبیری مهدی یارمحمدی مهر ماه سال جاری در تهران برگزار می شود.