بعدی
like

نمایش و نقد مستند «اِکسُدوس» در کانون فیلم سینماحقیقت

‏. ‏(‏۱۹-‏خرداد-‏۱۳۹۸)

برنامه‌ این هفته کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش و نقد فیلم مستند بلند «اِکسُدوس» ساخته بهمن کیارستمی اختصاص یافته است.

به گزارش آرت کافه، این فیلم مستند ۷۷ دقیقه‌ای از ساعت ۱۷:۳۰ عصر دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸ در سالن سینماحقیقت این مرکز به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور بهمن کیارستمی (کارگردان و تهیه‌کننده)، ناصر صفاریان (مسوول نمایش و نشست فیلم‌ها) و پوریا جهانشاد (منتقد سینما) مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.


سینما  مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اکسدوس بهمن کیا رستمی

موضوع «اِکسُدوس» درباره‌ مرکز بازگشت مهاجران افغان است که توسط اداره اتباع خارجی وزارت کشور گردانده می‌شود. این مرکز مسوولیت ثبت‌نام و اعزام مهاجران افغان که بصورت غیرقانونی وارد ایران شده‌اند را برعهده دارد...

این فیلم در اولین نمایش خود در دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، موفق به کسب جایزه بزرگ بخش مسابقه بین‌الملل این جشنواره شد.

«اِکسُدوس» در اولین حضور بین‌المللی خود نیز در بخش مسابقه بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «هات‌داکس» که ماه گذشته در شهر تورنتو کانادا برگزار شد، روی پرده رفت.

عوامل تولید مستند «اِکسُدوس» عبارتند از: پژوهشگر، کارگردان، تدوینگر و تهیه‌کننده: بهمن کیارستمی، فیلمبردار: داود ملکی، صدابردار: علی علوی، صداگذار: امیرحسین قاسمی و مدیر تولید: کامبیز صفاری

علاقه مندان برای تماشای این فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت ۱۷:۳۰ عصر دوشنبه (۲۰ خرداد) به کانون فیلم «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه کنند.

شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.