بعدی
like

استقبال تماشاگران آلمانی از دوتار نوازی یلدا عباسی

‏. ‏(‏۲۴-‏اردیبهشت-‏۱۳۹۸)

هنرنمایی یلدا عباسی نوازنده دوتار خراسان در کنسرت‌های آرنا تور گروه موسیقی شیلر با استقبال تماشاگران آلمانی مواجه شد.

به گزارش آرت کافه،گروه موسیقی «شیلر» که فروردین امسال جدیدترین آلبومش با نام «صبح دم» را با همکاری هنرمندان ایرانی در سطح بین‌المللی به انتشار رساند، کنسرت این آلبوم را آغاز و یلدا عباسی نوازنده دوتار خراسان نیز آنها را در این اجراها همراهی می‌کند.


موسیقی گروه موسیقی  شیلر    صبح دم  یلداعباسی درسدن  لایپزیگ  فرانکفورت  نورنبرگ

یلدا عباسی (نوازنده دوتار خراسان، خواننده آواز مقامی) که در قطعه «دروازه طلایی» با کریستوفر فون دایلن (سرپرست و آهنگساز گروه) همکاری کرده، در تور کنسرت این گروه با عنوان آرنا تور (Arena Tour) حضور دارد.

آرنا تور عنوان تازه‌ترین تور کنسرت‌های گروه مطرح «شیلر» است که از ۸ می ۲۰۱۹ (۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸) در آلمان آغازشده و تا امروز، پنج کنسرت از این تور کنسرت، در شهرهای درسدن، لایپزیگ، فرانکفورت، نورنبرگ و بیلفلد با حضور یلدا عباسی برگزارشده. این هنرمند ایرانی قرار است تا ۲۵ می در ۱۰ کنسرت دیگر این گروه که در شهرهای ارفورت، هانوفر، کلن، اوبرهاوزن، منهایم، اشتوتگارت، مونیخ، برمن، هامبورگ و برلین برگزار می‌شود نیز حضور داشته باشد.

مصطفی کبیری نماینده و تهیه‌کننده گروه «شیلر» در ایران با اعلام خبر استقبال مخاطبان آلمانی از حضور یلدا عباسی در آرنا تور، گفت: طبق صحبتی که با کریستوفر فون دایلن، سرپرست گروه داشتم؛ ایشان با توجه به استقبال تماشاگران و مخاطبان آلمانی و دیگر اعضای گروه از همراهی یلدا عباسی در آرنا تور، در تلاش است تا وی بتواند در تورها و اجراهای آینده نیز گروه را همراهی کند.

وی با ابراز خوشحالی از این اتفاق افزود: با توجه به گستره روابط با هنرمندان مطرح و شناخته شده بین‌المللی، این افتخار را داشته تا زمینه‌ساز همکاری بین هنرمندان کشورم در این رخدادهای مهم بوده و ازاین‌پس هم تلاش خواهم کرد تا حامی ارتباط بین هنرمندان داخلی و بین‌المللی باشم، هدفی که از آغاز به کار در این عرصه مدنظر داشته و دارم.