بعدی
like

راهیابی مستند «سارا» به جشنواره «هیدالگو»

‏. ‏(‏۱۸-‏اردیبهشت-‏۱۳۹۸)

فیلم مستند «سارا» با کارگردانی هادی شریعتی که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است، به بخش مسابقه جشنواره «هیدالگو»ی مکزیک راه یافت.

به گزارش آرت کافه، هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم هیدالگو Hidalgo Film Festival از ۴ تا ۸ تیرماه ۱۳۹۸ در کشور مکزیک برگزار می‌شود و فیلم مستند «سارا» ساخته‌ هادی شریعتی در بخش مسابقه جشنواره روی پرده می‌رود.


سینما  مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی  هادی شریعتی  حمیده شریعتی سارا  فرشاد فداییان  جشنواره بین‌المللی فیلم هیدالگو  Hidalgo Film Festival

این فیلم برنده نشان برنز بهترین فیلم خارجی از جشنواره بین‌المللی فیلم «کویین‌پالم» آمریکا و نشان ویژه بهترین مستند جشنواره LACK CITY هند شده و در بخش مسابقه جشنواره DMZ Docs کره‌جنوبی نیز به نمایش درآمده است.

در خلاصه موضوع مستند «سارا» آمده است: فیلمساز در روز تولد فرزندش، از صحبت‌های پزشک متوجه نابینایی‌ دخترش می‌شود، اما او و همسرش کم‌کم پی می برند که چشم راست او بینایی مختصری دارد. آنها به واقعیت نگاه کرده و شروع به ضبط زندگی او می‌کنند. یک روز سارا تلاش می‌کند کبوتر را از قفس آزاد کند. روز دیگر او به آرامی پیاده می‌رود. در اینجا زندگی او در زمان‌های مختلف نقاشی شده است...

این فیلم توسط فرشاد فداییان تدوین شده است .دیگر عوامل ساخت آن عبارتند از: تصویر: هادی شریعتی، حمیده شریعتی و محمد مجلل، صدابردار: محمدجواد یمقی، صداگذار: حسین قورچیان، آهنگساز: علیرضا چولایی، عکاس: محسن ساربانی، مدیر تولید: ابوذر کبیری و طراحی پوستر: فراز فداییان.

مستند «سارا» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.