بعدی
like

استقبال آنیل کاپور بازیگر «میلیونر زاغه‌نشین» از پوران درخشنده رفت

‏. ‏(‏۲۸-‏تیر-‏۱۳۹۸)

آنیل کاپور بازیگر فیلم اسکاری «میلیونر زاغه‌نشین» به استقبال پوران درخشنده رفت و این کارگردان سینمای ایران شمع دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «جگران» در هندوستان را روشن ‌کرد.

به گزارش آرت کافه،پوران درخشنده کارگردان باتجربه سینمای ایران که برای مروری بر آثار سینمایی‌اش در بخش سینمای جهان در دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «جگران» Jagran به شهر دهلی‌نو در کشور هندوستان سفر کرده است؛ مورد استقبال رسمی آنیل کاپور Anil Kapoor بازیگر فیلم اسکاری «میلیونر زاغه‌نشین» Slumdog Millionaireبا کارگردانی دنی بویل Danny Boyle قرار گرفت .


سینما آنیل کاپور   اسکار   میلیونر زاغه‌نشین    پوران درخشنده   جشنواره بین‌المللی فیلم  جگران    هندوستان

درخشنده پنجشنبه ۲۷ تیر ماه جاری (۱۸ جولای ۲۰۱۹) شمع دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «جگران» را روشن کرد . پس از آن فیلم سینمایی «زیر سقف دودی» آخرین ساخته وی در مراسم افتتاحییه این رویداد سینمایی روی پرده رفت و مورد استقبال علاقه مندان قرار گرفت.

این بزرگ‌ترین جشنواره‌ای است که فیلم‌ها را به ۷۵ کشور جهان به جهت آشنا کردن مخاطبین جهانی با فیلمسازان مطرح میدل ایست، معرفی و همچنین در ۱۸ شهر کشور هندوستان همزمان اکران می‌کند.

مروری بر آثار پوران درخشنده کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تهیه‌کننده و پژوهشگر ایرانی با حضور منتقد سرشناس هندی راجیو مسند Rajeev Masand جمعه ۲۸ تیر ماه جاری (۱۹ جولای ۲۰۱۹) در بخش بزرگداشت یک فیلمساز جهانی World Retrospective در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «جگران» در سالن «سیریفورت» Sirifort در شهر دهلی‌نو برگزار می‌شود و تعدادی از فیلم‌های این کارگردان از جمله «زیر سقف دودی»، «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»، «کودکان ابدی» و «رؤیای خیس» به نمایش در می‌آیند، آثاری که به مسائل اجتماعی همچون سوءاستفاده از کودکان و حقوق زنان می‌پردازند.

دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «جگران» در بخش‌های مختلف رقابتی و غیرقابتی از ۲۷ تا ۳۰ تیر ماه جاری (۱۸ تا ۲۱ جولای ۲۰۱۹) در شهر دهلی‌نو در کشور هندوستان و در ۱۸ شهر این کشور از جمله کانپور، لاکنو، الله آباد، وارناسی، آگرا، میروت، دهرادون، هیسار، لدیهانا، پاتنا، رنچی، جمشدپور، گورهپور، راپور، اندور و بهوپال برگزار می‌شود .

در نهایت ۷ مهر ماه امسال (۲۹ سپتامبر ۲۰۱۹) در شهر بمبئی به پایان رسیده و جوایزی در رشته‌های بهترین فیلم خارجی، بهترین فیلم، بازیگری مرد، بازیگر زن، بهترین فیلم کوتاه، بهترین فیلمنامه، بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین، بهترین آهنگسازی، بهترین فیلم دانشجویی، بهترین فیلم مستند، جایزه ویژه به هنر سینما، جایزه طلا، نقره و برنز به بهترین سینماها و ... به برندگان اهدا خواهد شد.