بعدی
like
مدیرکل امور سینمایی خبر داد:

آغاز فصل تازه ‌فعالیت‌های سینمایی کانون با تولید ۲۳ انیمیشن

‏. ‏(‏۶-‏مرداد-‏۱۳۹۸)

تولید نزدیک به ۲۳ فیلم کوتاه انیمیشن در امور سینمایی کانون پرورش فکری به‌زودی آغاز می‌شود که بیش از ۸۰ درصد آن آثار اقتباسی از کتاب‌های کودک و نوجوان است.

به گزارش آرت کافه،کارگردانی این آثار پویانمایی را جمعی از کارگردان‌های نام‌آشنای این عرصه و برخی استعدادهای جوان برعهده‌دارند تا فصل جدید و پرکاری در فعالیت‌های سینمایی کانون شکل بگیرد.


سینما محمدرضا کریمی صارمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  اقیانوس پشت پنجره

مدیرکل امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اعلام این خبر گفت: البته سه کارگردان‌ جوان حوزه انیمیشن از این جمع تولید آثارشان را آغاز کرده‌اند و تلاش خواهیم کرد تا کار ساخت دیگر فیلم‌ها نیز به‌نوبت آغاز شود.

محمدرضا کریمی صارمی افزود: با توجه به استقبال از انیمیشن‌های اقتباسی، ۸۰ درصد این آثار با اقتباس از کتاب‌های انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته خواهد شد تا مخاطبان را به مطالعه کتاب نیز تشویق کنیم.

او یادآور شد: بسیاری از کارگردان‌هایی که ساخت این فیلم‌ها را برعهده گرفته‌اند از چهره‌های مطرح حوزه انیمیشن و برگزیدگان جشنواره‌های مختلف داخلی و بین‌المللی هستند.

ساخت پویانمایی «انقراض» اولین فیلم بلند انیمیشن کانون به تهیه‌کنندگی حامد جعفری و کارگردانی هادی محمدیان با سرمایه‌گذاری مشترک کانون و گروه هنرپویا همچنان ادامه دارد و بابک نبی‌زاده نیز در مناطق جنوبی کشور در حال ساخت فیلم بلند سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» برای کانون است.
@nasrodinmolla