بعدی
like

رده بندی سنی فیلم‌های سینمایی، یک شوخی بی مزه!

‏. ‏(‏۲۷-‏مهر-‏۱۳۹۸)

طرح ریزی و اجرای رده بندی سنی فیلم‌های سینمایی در ایران بیشتر به یک شوخی بی مزه می ماند!

آرت کافه-ملانصرالدین:رده بندی سنی فیلم‌های سینمایی در این برهه کاری اشتباه و کارشناسی نشده بود که تبعات آن ادامه دارد.آخرین آن ابطال این طرح از سوی دیوان عدالت اداری بود.
این گونه رده بندی ها به کار کشورهای صاحب سینما می آید که همواره یک بسته رنگین شامل فیلم های مختلف را تولید و اکران می کنند.بحث رده بندی سنی فیلم ها از گذشته های دور در هالیوود و اکثر کشورهای اروپایی وجود داشته که اکنون نیز رعایت می شود.نکته مهم ،نهادینه شدن فرهنگ فیلم دیدن در این ممالک است.
در کشور ایران فرهنگی به نام سینما رفتن وجود ندارد،اکثر مردم برای گذران وقت به سینما می روند.وقتی چنین دیدگاهی بر سینمای ایران حاکم است و فرهنگی وجود ندارد،چگونه می شود رده بندی سنی فیلم‌های سینمایی را طرح ریزی و اعمال کرد؟!طرح ریزی و اجرای این طرح در ایران بیشتر به یک شوخی بی مزه می ماند!
سوالی که بارها تکرار شده و می شود و مسوولان سینمایی به آن پاسخی نداده و نمی دهند،این است که مگر در سینمای جمهوری اسلامی ایران اجازه تولید به فیلم های غیراخلاقی ، پورنو و بسیار خشن می دهند؟!اجرای طرح رده بندی سنی در ایران به این معنی است که اینجا هم فیلم های غیر اخلاقی تولید می شود!
مگر مسوولان سینمای ایران و دیگر دست اندرکاران سینما مدام فریاد نمی کشند که سینمای ایران شریف ترین و پاکیزه ترین سینمای دنیاست! اگر این سینما به ادعای خودتان پاکیزه و شریف است،چه نیازی به رده بندی سنی دارد؟!مردم باید کدام حرف و ادعای شما را باور کنند؟
اگر اصرار دارید که رده بندی سنی فیلم ها همچنان برقرار باشد،باید به فیلم هایی که با بهانه های واهی و غیر واهی رنگ اکران ندیده اند را نیز در این رده بندی قرار داده و روی پرده ببرید.تعداد زیادی فیلم به دلیل داشتن خشونت ، ترویج فحشا ، دیالوگ های غیراخلاقی و غیره توسط معاونت ارزشیابی سازمان سینمایی و شورای نمایش از اکران محروم شده اند.با وجود طرح رده بندی سنی فیلم ها، سازمان سینمایی باید اجازه اکران به این گونه فیلم ها را نیز بدهد،اگر این کار را انجام ندهد،اعتراف به اشتباه چندباره خود کرده است!
@nasrodinmolla