بعدی
like

رقابت ۲۰ پیانیست نوجوان و جوان در دومین جایزه پیانو باربد

‏. ‏(‏۳-‏اسفند-‏۱۳۹۷)

دومین دوسالانه جایزه پیانوی باربد با راهیابی ۲۰ پیانیست نوجوان و جوان از سراسر کشور ،۵ و ۶ اسفندماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

به گزارش آرت کافه، جایزه پیانو باربد با هدف انگیزه بخشی و ایجاد فضایی برای رقابت و ارائه توانایی های پیانیست های نوجوان و جوان کشورمان، پنجم اسفندماه در فرهنگسرای نیاوران میزبان راه‌ یافتگان به مرحله نهایی خواهد بود و مراسم اختتامیه این دوره ششم اسفندماه در همین مکان برگزار خواهد شد.

در این دوره پس از بازبینی ۲۰۲ اثر رسیده توسط هیات انتخاب ، ۲۰ پیانیست برای اجرای صحنه ای انتخاب شده اند که آثارشان را پنجم اسفندماه در حضور هیات داوران متشکل از رافائل میناسکانیان، گاگیگ بابائیان، ربکا آشوقیان، آرپینه اسرائیلیان،تامارا دولیدزه و امیر صراف اجرا خواهند کرد.

لوح تقدیر و گواهی حضور در مرحله اول برای ۲۰ نفر/ لوح تقدیر، تندیس باربد، ضبط و انتشار رسمی اجرای زنده برای نفرات اول گروه های سنّی الف، ب، ج، د/ پرداخت کمک هزینه آموزش نزد یکی از اساتید برجسته کشور برای برگزیده‌ گروه الف/ جایزه نقدی معادل ۵ میلیون تومان برای نفر اول گروه های سنّی ب و ج/ برگزاری کنسرت در ۶ شهر کشور در سال ۱۳۹۸ برای نفر اول گروه های سنّی ج و د/ اجرای کنسرتو با ارکستر در سال ۱۳۹۸ برای نفر اول گروه سنّی د، جوایز این دوره خواهد بود.

اسامی راه یافتگان به مرحله اجرا به شرح ذیل است:
گروه الف(تا ۱۱ سال):
ارسام افضلی از کرج، مهرسا باقری از اهواز،آرین اشرف از شیراز،سید محمدپارسا رئیس‌زاده موسویان از تهران، آیلین حنیفه از زنجان

گروه ب: (تا ۱۶ سال)
بشری مخلصی از تهران،ساغر حاجی محمدجوادی از تهران،سینا ناظری از مشهد،شهزاد احتشامی از کرج،سیامک دارایی از کرج

گروه ج: (تا ۲۲ سال)
نیما شناوری از تهران،حمیدرضا شریف‌پور از تهران،آریان میکاییلی از تهران،یلدا جهانگیری از نیشابور،پویا خدایی از سمنان

گروه د: (تا ۳۲سال)
سهراب قربانی از رشت،پگاه کشاورز طالبی از تهران،ارشیا قربانی از تهران،افشین نصرتی از تهران،فواد سلج محمودی از تهران

دومین دوسالانه جایزه پیانوی باربد با سرمایه گذاری مجموعه پیانوی باربد و برنامه ریزی و مدیریت مؤسسه فرهنگی-هنری شهرآفتاب و همکاری اساتید برجسته موسیقی کلاسیک کشور با مدیریت هنری آرش اسماعیلی ۵ و ۶ اسفندماه در تهران برگزار می شود.

موسیقی،دوسالانه جایزه پیانوی باربد،آرش اسماعیلی،رافائل میناسکانیان، گاگیگ بابائیان، ربکا آشوقیان، آرپینه اسرائیلیان،تامارا دولیدزه ،امیر صراف