بعدی
like

اکران «گل نسا»ی ایرانی در جشنواره آمریکایی

‏. ‏(‏۱۴-‏مرداد-‏۱۳۹۸)

فیلم «گل نساء» با کارگردانی ستار چمنی‌گل در پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی «فیلمسازان جدید میدلبوری» در کشور آمریکا روی پرده می‌رود.

به گزارش آرت کافه،فیلم سینمایی «گل نساء« Golnesa با کارگردانی ستار چمنی‌گل، فیلمنامه ویدا صالحی، مدیریت فیلمبرداری محمد فکوری و بازی سعید داخ، علی محمد رادمنش، یگانه رجبی، ساقی زینتی، مسعود محمدی و ویدا عمویی؛ با ۳۰ حضور بین‌المللی در جشنواره‌های جهانی و کسب بیش از ۱۵ جایزه در رشته‌های مختلف سینمایی در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، به نمایندگی از سینمای ایران، ۳۱ مرداد ماه جاری (۲۲ آگوست ۲۰۱۹) در روز افتتاحییه پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی «فیلمسازان جدید میدلبوری» Middlebury New Filmmakers در سالن «مارکیوس»Marquis ایالت ورمانت در کشور آمریکا به نمایش در می‌آید.


سینما گل نساء Golnesa  ستار چمنی‌گل  ویدا صالحی محمد فکوری  سعید داخ علی محمد رادمنش یگانه رجبی ساقی زینتی مسعود محمدی جشنواره بین‌المللی فیلمسازان جدید میدلبوری Middlebury

پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی «فیلم‌سازان جدید میدلبوری» ۳۱ مرداد ماه جاری (۲۲ آگوست ۲۰۱۹) در سالن «تئاترشهر هال» Town Hall Theater با نمایش فیلم سینمایی The Dog Doc Teaser با کارگردانی سیندی میهل Cindy Meehl که یکی از فیلم‌های منتخب جشنواره «ترابیکا» در سال ۲۰۱۹ بود در ایالت ورمانت در کشور آمریکا افتتاح می‌شود و به مدت ۴ روز با نمایش ۱۹ فیلم سینمایی، ۵۱ فیلم مستند کوتاه و بلند، ۳۵ فیلم کوتاه داستانی و چند فیلم دیگر در قالب بخش‌های دیگر از کشورهای مختلف جهان، به کار خود ادامه می‌دهد.

پل شرویدر Paul Schrader فیلمنامه‌نویس، کارگردان، منتقد سینما و خالق فیلمنامه‌های «راننده تاکسی»، «آخرین وسوسه مسیح» و ... از مهمانان ویژه این دوره از جشنواره خواهد بود که قرار است در مورد فیلم‌های نمایش داده شده در این رویداد سینمایی به بحث و تبادل نظر بپردازد و یکی از بخش‌های مهم جشنواره نیز به مرور آثار خانم «آنیس واردا» Agnès Varda کارگردان و عکاس فقید فرانسوی اهل بلژیک اختصاص پیدا کرده است که یکی از پیشگامان جنبش تأثیرگذار موج نو سینمای فرانسه بود.

فیلم سینمایی «گل نساء» در آخرین حضور بین‌المللی خود در دو سانس مختلف از جمله؛ در ساعت ۱۶ روز یکم مرداد ماه جاری (۲۳ جولای ۲۰۱۹) و همچنین در ساعت ۱۷ روز ششم مرداد ماه (۲۸ جولای ۲۰۱۹) در چهلمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌ «دوربان» Durban در کشور آفریقای جنوبی به نمایش در آمد.

چهلمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌ «دوربان» در بخش‌های مختلف رقابتی و غیررقابتی در روزهای ۲۷ تیر ماه تا ۶ مرداد جاری (۱۸ تا ۲۸ جولای ۲۰۱۹) در شهر دوربان در کشور آفریقای جنوبی برگزار شد.
@nasrodinmolla