بعدی
like

«للو خوانی» در فستیوال زردآلوی طلایی ارمنستان

‏. ‏(‏۹-‏تیر-‏۱۳۹۸)

فیلمنامه فیلم «للو خوانی» با نویسندگی امیراطهر سهیلی به عنوان نماینده سینمای ایران برای حضور در جشنواره زردآلوی طلایی ارمنستان انتخاب شد.

به گزارش آرت کافه،این فیلمنامه که براساس نمایشنامه‌ای از وجدی معود نوشته شده است، داستان زنی مهاجر را روایت می‌کند که به دنبال هویّت واقعی مادرش راهی سفری جاده‌ای می‌شود.


سینما  للو خوانی    امیراطهر سهیلی  سینمای ایران   جشنواره زردآلوی طلایی  ارمنستان افغانستان

جشنواره بین‌المللی زردآلوی طلایی که هر ساله در ایروان برگزار می‌شود به موضوع تلاقی فرهنگ‌ها می‌پردازد و محفلی برای گردهمایی فیلمسازان مستقل است. این فستیوال مکانی برای حضور سینماگران و فیلمسازان محبوب آسیا و اروپاست و سال گذشته نیز میزبان«همه می‌دانند» اصغر فرهادی کارگردان شناخته شده کشورمان بوده است.

«للو خوانی» با تهیه‌کنندگی جمال گلی و سرمایه گذاری مشترک دکتر سید جواد حسینی و شرکت تولید کننده افغانستان به زودی و پس از اخذ پروانه ساخت وارد مرحله پیش تولید خواهد شد.

این فیلم محصول مشترک ایران و افغانستان است و فیلمبرداری آن نیز در ایران و افغانستان انجام خواهد شد. امیراطهر سهیلی فیلم سینمایی «زنانی که با گرگ‌ها دویده‌اند» را در نوبت اکران دارد. از این کارگردان همچنین دو مستند بلند در مرحله تدوین است.

جمال گلی تهیه کننده این اثر هم این روزها سریال «ریکاوری» را آماده پخش در شبکه نمایش خانگی دارد که از ۱۹ تیرماه در این شبکه توزیع خواهد شد.