بعدی
like
با کنار زدن دلیا اُونز

جنین کامینز با «غبار آمریکایی» صدرنشین پرفروش‌ها شد

‏. ‏(‏۱۵-‏بهمن-‏۱۳۹۸)

مجله «نیویورک‌تایمز» لیست آثار پرفروش هفته را منتشر کرد. این هفته جنین کامینز نویسنده شناخته‌شده آمریکایی با کتاب «غبار آمریکایی» در رتبه نخست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت و توانست دلیا اُونز را کنار بزند.

به گزارش آرت کافه به نقل از ایبنا، مجله «نیویورک‌تایمز» هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی و کودک و نوجوان در هفته پیش رو را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی به پرفروش‌ترین آثار داستانی این هفته خواهیم داشت.


فرهنگی  چه سن سرگرم‌کننده‌ای    کایلی رید جنین کامینز  گم‌شدگان   جیمز پترسون  جیمز اُ بورن  غبار آمریکایی   نیویورک‌تایمز

«غبار آمریکایی» نوشته جنین کامینز در هفته نخست انتشار موفق شد در جایگاه نخست قرار بگیرد و دلیا اُونز را بعد از مدت‌ها از رتبه اول به پایین بکشاند. در یکی از جذاب‌ترین داستان‌های این فصل لیدیا، شخصیت اصلی کتاب زندگی عادی دارد، مدیر یک کتابفروشی در مکزیک است، با یک خبرنگار ازدواج کرده و فرزند پسری دارد. یک روز مردی وارد کتابفروشی می‌شود و چند کتاب می‌خرد. موضوعی ساده که عواقب فاجعه‌باری به همراه دارد. مرد در واقع مدیر یک گروه تولید و فروش مواد مخدر است و لیدیا تصمیم می‌گیرد کتابی درباره او بنویسد، اما اتفاقات بدی که در نتیجه این تصمیم رخ می‌دهد لیدیا و پسرش را رهسپار ایالات متحده می‌کند. «غبار آمریکایی» در فهرست آثار برتر ماه ژانویه به انتخاب مجله تایم هم قرار داشت.

«جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» نوشته دِلیا اُوِنز ۷۳ هفته است که در فهرست پرفروش‌ها قرار دارد که رکوردی کم‌نظیر به حساب می‌آید. این هفته کتاب اُونز در جایگاه دوم پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار دارد. داستانی هیجان‌انگیز از روابط انسانی و عشق و تقلای انسانی تنها برای حیات. زنی که سال‌ها به تنهایی در جنگل زندگی کرده است ناگهان متهم به قتل می‌شود و سرنوشتی نامعلوم در انتظارش است. ریس ویتراسپون، ستاره هالیوود با معرفی این کتاب در فهرست آثار گروه کتابخوانی‌اش نقش زیادی در محبوبیت داستانِ اُونز داشت. این کتاب اخیراً با ترجمه آرتمیس مسعودی و همکاری نشر آموت رخت واژگان فارسی را به تن کرد و وارد بازار کتاب ایران شد.

«گم‌شدگان» نوشته جیمز پترسون و جیمز اُ بورن در هفته دوم انتشار با یک پله نزول نسبت به هفته گذشته در جایگاه سوم پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت. وقتی اف بی آی از کاراگاه تام مون از میامی درخواست می‌کند برای کمک به حل موضوعی بین‌المللی به خارج از کشور برود با کمال میل نمایندگی شهرش را می‌پذیرد، اما وقتی مون قاچاقچی کودکان را در آمستردام دستگیر می‌کند ماجرا پیچیده می‌شود و به پرونده‌ای درباره یکی از اهالی میامی ختم می‌شود.

«چه سن سرگرم‌کننده‌ای» نوشته کایلی رید پس از گذشت چهار هفته از انتشار در جایگاه چهارم پرفروش‌ها قرار دارد. وقتی پرستار آلیکس متهم به آدم‌ربایی می‌شود همه چیز دچار آشفتگی می‌شود.

«ادوارد عزیز» نوشته آن ناپالیتانو در هفته نخست انتشار موفق شد در جایگاه دوم پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار بگیرد، اما پس از سه هفته در جایگاه پنجم قرار دارد. پسری ۱۲ ساله تنها نجات‌یافته سقوط هواپیماست . همه خانواده‌اش را در این حادثه از دست داده و در تلاش است زندگی جدید شروع و تراژدی بزرگ زندگی‌اش را پشت سر بگذارد.
@nasrodinmolla