بعدی
like

انتشار آلبوم «مشق زندگی» با شعر و دکلمه حسن جمشیدیان

‏. ‏(‏۲۵-‏اسفند-‏۱۳۹۷)

آلبوم «مشق زندگی» با شعر و دکلمه حسن جمشیدیان و با آهنگسازی سروش انتظامی منتشر شد.

به گزارش آرت کافه، آلبوم «مشق زندگی» اثری است بر مبنای شعر و دکلمه‌ حسن جمشیدیان که با موسیقی سروش انتظامی همراه شده است.


موسیقی  مشق زندگی    حسن جمشیدیان   سروش انتظامی

گورستان دل، کوی بتان، مشق عشق، هجر، سیمای عشق، طوفان زندگی، پیچک، سیر زمان، گذر و کاروان؛ قطعه‌های آلبوم «مشق زندگی» هستند.

حسن جمشیدیان از پزشکان موفق کشور و متخصص اورولوژی و جراحی کلیه است. وی درباره شعرهایش گفت: از دوران نوجوانی و به صورت جسته و گریخته و به مناسبت های مختلف شعر می گفتم. گاهی هم این شعرها را برای دوستانم می‌خواندم. در سال‌های اخیر در محفل‌های دوستانه و گاهی در بیمارستان و اطاق عمل شعر می‌خواندم و تشویق دوستانم باعث شد که حاصل سروده‌هایم را در قالب کتابی با نام «مشق زندگی» منتشر کنم.

این پزشک هنرمند افزود: انتشار آلبوم «مشق زندگی» حاصل علاقه شخصی خودم به خواندن شعر به خصوص با همراهی موسیقی بود که باعث دگرگون شدن احوالم میشد و خوشبختانه توانایی و زحمات سروش انتظامی باعث شد که شعرها با کیفیت بیشتر و بهتری عرضه شود.

جمشیدیان درباره موضوع آثارش گفت: اشعارم را با موضوع‌های مختلفی سروده‌ام. تعدادی از آنها را در روزگار جوانی و نوجوانی و تعدادی را برای بیمارانم سروده‌ام.

این متخصص جراحیِ کلیه ادامه داد: یکی از همین شعرها با نام «مادر» وصف حال مادری است که به بیماری سِل مبتلا شد و وقتی ما بیماری اش را تشخیص دادیم، خانواده همسرش او را از خانه راندند و تنها بچه‌اش را از او گرفتند.
یکی دیگر از شعرهایم با عنوان «طوفان زندگی» در وصف کودکی است که مبتلا به سرطان فوق کلیه شد. ما در بیمارستان امام خمینی بارها این کودک را جراحی کردیم، اما نتوانستیم نجاتش دهیم. تعداد دیگری از اشعارم را در سوگ پدرم و مادرم سروده‌ام.

آلبوم موسیقی «مشق زندگی» در ژانر موسیقی کلاسیک و با آهنگسازی سروش انتظامی از سوی موسسه فرهنگی هنری آوای مهربانی منتشر شده و از شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

میرعلیرضا میرعلی نقی پژوهشگر و منتقد شناخته شده حوزه موسیقی، برای این آلبوم مقدمه ای نوشته که در بروشور آلبوم چاپ شده است.

میکس و مستر این آلبوم توسط شروین ثبوتی در استودیو «افق» انجام شده است.

علاقه مندان می‌توانند برای تهیه آلبوم «مشق زندگی» با شماره تلفن ۸۸۷۴۴۳۰۳ تماس بگیرند یا این آلبوم را از روی سایت بیپ تونز تهیه کنند.