بعدی
like

نمایش «فورمن علیه فورمن» در سینماحقیقت

‏. ‏(‏۱۱-‏آذر-‏۱۳۹۸)

فیلم مستند «فورمن علیه فورمن» Forman vs. Forman در بخش مستند- پرتره‌ سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت روی پرده می‌رود.

به گزارش آرت کافه،فیلم مستند «فورمن علیه فورمن» Forman vs. Forman تولید سال ۲۰۱۹ کشورهای جمهوری چک و فرانسه با کارگردانی هلنا ترشتیکوا و یاکوب هینا در بخش مستند- پرتره‌ سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت روی پرده می‌رود.


سینما  فورمن علیه فورمن   Forman vs Forman   چک   فرانسه   هلنا ترشتیکوا   یاکوب هینا

در خلاصه موضوع این فیلم مستند ۸۰ دقیقه‌ای آمده است: فورمن علیه فورمن، یک پرتره‌ همه‌جانبه از میلوش فورمن، کارگردان برنده‌ جایزه‌ اسکار اهل جمهوری چک است. این فیلم به‌خاطر تلفیق خلاقانه‌اش از تصاویر ترسیم‌شده روی فیلم‌های موجود و همچنین تصاویری از کلکسیون دوستان و همکاران وی که تاکنون دیده‌ نشده‌اند، بی‌نظیر است. فیلمساز در پشت صحنه و مصاحبه‌ها، مفهوم آزادی و محدودیت‌های آن را به بحث می‌گذارد.

«فورمن علیه فورمن» از فیلم‌های منتخب پنجاه و چهارمین دوره جشنواره «کارلوویواری» بود که تیرماه امسال در جمهوری چک برگزار شد.

در کارنامه‌ مستندسازی هلنا ترشتیکوا، فیلم‌های زیبایی محکوم‌ به ‌فنا (۲۰۱۶)، مالوری (۲۰۱۵)، دانشگاه خصوصی (۲۰۱۱)، کاتکا (۲۰۰۹)، رنه (۲۰۰۸) به چشم می‌خورد. «یاکوب هینا» نیز فیلم‌های زیبایی محکوم‌ به ‌فنا (همراه با هلنا ترشتیکوا) و تئاتر اسووبودا (۲۰۱۱) را کارگردانی کرده است.

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ با دبیری محمد حمیدی‌مقدم در شهر تهران برگزار خواهد شد.
@nasrodinmolla