بعدی
like

جشن تولد اصغر همت در دومین روز از جشنواره قصه گویی

‏. ‏(‏۲۸-‏آذر-‏۱۳۹۸)

دومین روز از بیست و د‌ومین دوره جشنواره بین المللی قصه گویی در بخش بین الملل با جشن تولد اصغر همت و طرح تجربه های سال ها بازیگری او و قصه گویی ویژه بهرام شاه محمدلو در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

به گزارش آرت کافه، کارناوال عروسکی جشنواره نیز با شرکت عروسک های غول پیکر و اجرای موسیقی زنده توسط هنرمندان از مقابل کانون پرورش فکری به اجرای برنامه پرداخت.


فرهنگی جشنواره بین المللی قصه گویی   اصغر همت  بهرام شاه محمدلو  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  آقای حکایتی مهدی رجبی

پیش از شروع اجرای قصه گویان، عده ای از دانش آموزان دبستانی که با عوامل مدرسه شان زودتر به کانون رسیده بودند، دقایقی در محوطه داخلی کانون گرد هم آمدند و با مربیان کانون به بازی های نشسته سرگرم شدند.

اجرای قصه گویان بخش بین الملل با حضور داوران این بخش از جمله، مرتضی سرهنگی، گیتی خامنه، اشکان خطیبی، داوران نوجوان و علی خانجانی مشاور مدیریت جشنواره آغاز شد.

اجرای ساره قصیر، قصه گوی لبنانی صبح چهارشنبه با اجرای قصه «جوجه» و استقبال گرم مخاطبان کودک و نوجوان همراه شد. او به همراه مترجم روی صحنه آمد، اما تسلط خیلی از کودکان حاضر در سالن بر زبان انگلیسی و تعامل شان با راوی، حیرت قصه گوی لبنانی را در پی داشت.

یک نشست آموزشی و جشن تولدی در حاشیه
همزمان با اجرای قصه گویان، نشست های آموزشی در دو نوبت صبح و عصر در سطح ملی انجام شد.

نشست نخست در نوبت صبح با عنوان «صدای رسا، بیان واضح و مفهوم صحیح کلام در قصه گویی» با حضور اصغر همت، بازیگر سینما و تئاتر برگزار شد و در ادامه تولد این هنرمند با حضور محمدرضا زمردیان رییس جشنواره قصه گویی جشن گرفته شد. اصغر همت از برپایی این جشن غافلگیر شد و در ادامه گفت: من ۶۸ سالگی را پشت سر می گذارم و در این سن بیش از هر چیز افتخار می کنم که یک کانونی هستم.

همچنین محمدرضا زمردیان ضمن تقدیر از این بازیگر تابلویی از برگزیدگان بخش هنرهای تجسمی کانون را به او هدیه کرد.

نشست «روایت پژوهی و قصه پژوهی» نیز با حضور دکتر مریم شریف نسب، متخصص ادبیات فارسی در نوبت عصر با استقبال و مشارکت حاضران برگزار شد.

اجرای ویژه با قصه گویی «آقای حکایتی»
بهرام شاه محمدلو قصه گوی ویژه دومین روز از این جشنواره ساعت ۱۷ با قصه «جمشید،پادشاه ایرانی» روی صحنه آمد.

ورود این قصه گوی پیشکسوت به صحنه با همخوانی ترانه برنامه نوستالژیک «آقای حکایتی» توسط جمعیت انبوه حاضر در سالن همراه شد.

«قصه زندگی من ۲» نوشته مهدی رجبی رونمایی شد
در ادامه، کتاب «قصه زندگی من ۲» برگرفته از قصه‌های منتخب بخش قصه‌‌های «٩٠ ثانیه‌ای» جشنواره قصه‌گویی نوشته مهدی رجبی رونمایی شد .


فرهنگی جشنواره بین المللی قصه گویی   اصغر همت  بهرام شاه محمدلو  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  آقای حکایتی مهدی رجبی

بخش قصه ٩٠ ثانیه، یکی از بخش‌های جدید جشنواره بیست‌ودوم بود که علاقه‌مندان به قصه‌گویی بدون محدودیت سنی در آن شرکت کردند و بیش از ۷۵۰۰ هزار اثر در این بخش به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. قصه‌های ۹۰ ثانیه در جشنواره بیست‌ودوم شامل بخش‌های جنبی با عنوان «قصه زندگی من»، «قصه‌های شهر من»، «قصه کانون زبانی‌ها» و «قصه خبرنگاران» است.
@nasrodinmolla