بعدی
like

نمایش پنج فیلم کانون در جشنواره زلین چک

‏. ‏(‏۳-‏خرداد-‏۱۳۹۸)

پنج فیلم از تازه‌ترین ساخته‌های امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش‌های مسابقه فیلم‌های سینمایی و کوتاه انیمیشن پنجاه و نهمین جشنواره فیلم زلین ۲۰۱۹ کشور چک نمایش داده می‌شود.

به گزارش آرت کافه، در بخش مسابقه فیلم‌های سینمایی برای گروه سنی ۱۰ تا ۱۴ سال دو فیلم سینمایی «دوچ» با کارگردانی امیر مشهدی و «ضربه فنی» اثر غلامرضا رمضانی ۶ تا ۸ خرداد (۲۷ تا ۲۹ مه ۲۰۱۹) در سالن شماره ۴ سینما گلدن اپل در بخش چشم‌انداز به نمایش در می‌آید.


سینما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جشنواره زلین چک  دوچ   امیر مشهدی   ضربه فنی    غلامرضا رمضانی

همچنین در بخش مسابقه فیلم کوتاه انیمیشن سه فیلم کوتاه پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» با کارگردانی امیرهوشنگ معین، «شب ترسناک لومو» ساخته‌ ساره شفیعی‌پور و «ماهیگیر و بهار» اثر حسن سلطانی در روزهای برگزاری جشنواره همراه آثاری از دیگر کشورها برای کودکان ۱۰ سال نمایش داده می‌شود.

جشنواره فیلم زلین از سال ۱۹۶۱ آغاز به کار کرده و یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های فیلم برای کودکان و نوجوانان در جهان است که هر ساله در شهر زلین واقع در بخش شرقی کشور جمهوری چک به مدت ۹ روز از ۳ تا ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

این یک رویداد مهم سینمای کودک علاوه بر شهر زلین در بسیاری از شهرهای دیگر جمهوری چک نیز نزدیک به ۳۰۰ فیلم از کشورهای مختلف جهان را برای علاقه‌مندان به نمایش می‌گذارد.