بعدی
like
مومنی‌شریف رییس حوزه هنری به جشنواره «فیلم ۱۰۰» پیام داد

اخلاق ضروری‌ترین نیاز سینمای امروز

‏. ‏(‏۷-‏اسفند-‏۱۳۹۷)

سینمای ایران با انقلاب اسلامی جهش‌های اساسی و آشکاری را تجربه کرده و توانسته است ادبیات و نگاه تازه‌یی را به دنیا معرفی نماید ولی هنوز برای دستیابی به کیفیت ایده‌ال فاصله دارد و می‌طلبد با مجاهدت جوانان سینماگر فضای جدیدی را تجربه نماید.

به گزارش آرت کافه، محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری در آستانه برگزاری جشنواره فیلم ۱۰۰ پیامی فرستاد.


سینما جشنواره بین‌المللی  فیلم۱۰۰   حوزه هنری   علی قربانی   پردیس سینمایی آزادی  تالار اندیشه

در این پیام آمده است:
سینمایی در پیامی عنوان کرد: سینمای ایران با انقلاب اسلامی جهش‌های اساسی و آشکاری را تجربه کرده و توانسته است ادبیات و نگاه تازه‌یی را به دنیا معرفی نماید ولی هنوز برای دستیابی به کیفیت ایده‌ال فاصله دارد و می‌طلبد با مجاهدت جوانان سینماگر فضای جدیدی را تجربه نماید.

«جشنواره بین‌المللی فیلم‌ ۱۰۰»که با محوریت اخلاق به مثابه ضروری‌ترین نیاز سینمای امروز برگزار می‌شود از این روست که اهمیت مضاعف می‌یابد. این رویداد فرهنگی و سینمایی، به دلیل مواجهه و الفت با نسل جوان قادر است به اشکال گوناگون در زمینه رشد، بالندگی و تعالی سینما گام بردارد.

بر این باورم که سینمای ایران بیش از همیشه نیاز به پوست اندازی دارد- تحول برای درک ضرورت‌های متعالی و ممتاز و گره خوردن با متن جامعه و مردم- . قطعا، این تغییر و تحول با ایجاد افق‌های تازه و ورود نیروهای جوان و متعهد ممکن می‌شود. مقوله پرورش استعدادهای جوان و متعهد - فراتر از سطح شعارهای روزمره – مولفه‌ای است که سینما و هنر به آن محتاج است.

حوزه هنری این راهبرد را در طول سال‌ها فعالیتش به معنای واقعی سرلوحه کارهای خود قرار داده است. کشف و شناسایی استعدادهای جوان از رویکردها و سیاست‌های مهم این نهاد به شمار می‌آید و در این راستا، نمونه‌ها و مصادیق بسیاری از فیلمسازان جوان طی سال‌های اخیر با حمایت حوزه هنری وارد عرصه سینمای حرفه‌ای شده و می‌شوند.

این رویکرد حوزه هنری بویژه در جشنواره «فیلم۱۰۰» عیان‌تر و گسترده‌تر است. از آنجایی که سینما، هنری پرهزینه است، فرصت آزمون و خطا به معنای واقعی در این عرصه نیست. جشنواره «فیلم۱۰۰» فرصت آزمون و خطا و جمع‌بندی توانایی هنرمندان جوان و مستعد را فراهم می‌کند و ظرفیتی مناسب برای تجربه ورزی و سینماورزی است.

این جشنواره در دوره‌های مختلفش با اهتمام به «ایده های نو»، «سینمای تذکر»، سینمای اخلاق و ... همواره کوشیده است تا بستری باشد برای شناسایی و حمایت از سینماگران جوان و متعهد و محلی برای گره خوردن پرورش استعدادهای جوان و اعتماد به مدیریت جوانان.

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی «فیلم۱۰۰» با همت حوزه هنری و دبیری علی قربانی از فردا هشتم اسفند تا جمعه دهم اسفند در پردیس سینمایی آزادی و تالار اندیشه برگزار می‌شود.