بعدی
like
در هایدپارک لندن

نیل یانگ و باب دیلن روی صحنه رفتند

‏. ‏(‏۲۲-‏تیر-‏۱۳۹۸)

نیل یانگ و باب دیلن دو اسطوره موسیقی راک قرن بیستم محسوب می‌شوند. حضور این دو در یک کنسرت، اتفاقی منحصر به فرد است.

به گزارش آرت کافه به نقل از بی بی سی ،غروب جمعه ۱۲ ژوئیه باب دیلن و نیل یانگ از بزرگ ترین ترانه‌سراها و خوانندگان موسیقی راک قرن بیستم اجراکنندگان اصلی یک کنسرت در هایدپارک لندن بودند.


موسیقی نیل یانگ باب دیلن  موسیقی راک هایدپارک لندن

نیل یانگ که اول روی صحنه رفته بود، به شوخی رو به تماشاگران گفت: تا به حال هرگز در نور روز اجرا نکرده بودم. خیلی خوب است که همه شما را می‌بینم.

این کنسرت ابتدا قرار بود بخشی از مجموعه کنسرت‌های «بانک بارکلیز» باشد ،اما پس از اینکه نیل یانگ اعلام کرد حاضر نیست در فستیوالی که نام یکی از سرمایه گذاران تولید سوخت‌های فسیلی بر آن قرار دارد برنامه اجرا کند، اجرای روز جمعه بدون داشتن حامی مالی و به طور مستقل با درآمد بلیت‌های فروخته شده برگزار شد.
طرفداران نیل یانگ از این اقدام او که در راستای حمایت از محیط زیست بوده، حمایت کردند.

باب دیلن ۷۸ ساله، خواننده و ترانه‌سرای آمریکایی است که بارها جوایز معتبر موسیقی از جمله چندین جایزه گرمی را دریافت کرده است. این هنرمند سال ۲۰۱۶ به خاطر ترانه‌هایش برنده نوبل ادبیات شد.

نیل یانگ ۷۴ ساله نیز آهنگساز، خواننده و نوازنده کانادایی است. او از جمله هنرمندانی بود که خواسته بودند دونالد ترامپ از پخش آهنگ های آنها در گردهمایی‌های خود و مبارزات انتخاباتی و برای به هیجان آوردن شرکت‌کنندگان خودداری کند. نیل یانگ چند جایزه جونو و گرمی گرفته است.

یانگ و دیلن سال ۱۹۹۲ همزمان روی صحنه نواخته بودند. این اجرا آن زمان همراه با اریک کلاپتون و جانی کش در کنسرت بزرگ نیویورک بود که به مناسبت ۳۰ سال موسیقی آمریکا برگزار شده بود.

آخرین کنسرت این گروه سال ۱۹۷۶ اجرا شد و در فیلم مستندی که مارتین اسکورسیسی، فیلمساز آمریکایی به نام «آخرین والس» ساخت، جاودانه شد.

طرفداران منتظر بودند که این اتفاق دوباره بیفتد و هر دو همزمان روی سن بیایند، ولی این اتفاق نیفتاد. باب دیلن به تنهایی وارد صحنه شد و مستقیم پشت پیانو نشست.