بعدی
like

«کژال» تنها نماینده ایران در جشنواره مستقل فیلیپین

‏. ‏(‏۱۱-‏مرداد-‏۱۳۹۸)

فیلم سینمایى «کژال» به عنوان تنها نماینده ایران در جشنواره مستقل فیلیپین به نمایش در مى آید.

فیلم سینمایی «کژال» با کارگردانی نیما یار و تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی در چهارمین حضور بین المللی خود در پانزدهمین دوره جشنواره سینمای مستقل فیلیپین با عنوان «سینمالایا» در بخش چشم اندازهای آسیا از دوم تا ١٣ آگوست روی پرده می رود.


سینما   کژال    نیما یار  جواد نوروزبیگی  جشنواره سینمای مستقل فیلیپین   سینمالایا   مریم بوبانی

فیلمنامه این فیلم توسط آرمین ایثاریان بر اساس طرحی از نیما یار نوشته شده و به دو زبان کردی و فارسی در لوکیشن های واقعی تردد کولبران در مرز کردستان و با بازی افراد بومی که عمده آنها کولبر هستند در شرایطی بسیار دشوار و نا امن فیلمبرداری شده است.

سمیرا ذکایی و مریم بوبانی تنها بازیگران این فیلم هستند . پخش بین‌المللی «کژال» به عهده شرکت ArtHouse Cinematheque در کانادا با مدیریت مرجان علیزاده است.

این اثر پیش از این برنده جایزه بهترین فیلم آسیا توسط هیات داوران سازمان ارتقای سینمای آسیا(نتپک) بوده و تا کنون با استقبال خوبی در کشورهای مختلف جهان روبرو شده که هنوز در ایران اکران نشده است.

برنامه ریزى و گفت و گوى صاحبان فیلم همچنان با گروه هنر و تجربه ادامه دارد تا در صورت صدور مجوز، این اثر سینمایى در سینماهاى کشور به نمایش درآید .

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از : مدیران فیلمبرداری: امیر علی ویسی، افشین علیزاده، تدوین: سینا دور اندیشان، آهنگساز: امید رئیس دانا، طراح گریم: هاشم فغانی، طراح صحنه و لباس: جعفر محمد شاهی، طراحی و ترکیب صدا: آرش قاسمی، مدیر صدابرداری: محمد شاهوردی، جلوه های ویژه بصری: علی تصدیقی، برنامه ریز و دستیار کارگردان: حامد پور اسفندیانی، طراح پوستر و عنوان بندی: آرمان خرمک و مشاور رسانه اى و روابط عمومى: میثم محمدى @nasrodinmolla