بعدی
like

محمدرضا لطفى «ریسِت» را مى سازد

‏. ‏(‏۱۰-‏اسفند-‏۱۳۹۷)

دومین فیلم سینمایى محمدرضا لطفى با نام «ریست» با تهیه کنندگى امیر سیدزاده در تهران ساخته مى شود.


به گزارش آرت کافه، فیلم سینمایى «ریست» با کارگردانى محمدرضا لطفى و تهیه کنندگى سیدامیر سیدزاده، پس از دریافت پروانه ساخت، پیش تولید خود را در تهران پشت سر مى گذارد تا پس از انتخاب بازیگران و لوکیشن ها، در هفته هاى آینده وارد مرحله فیلمبردارى شود.

عوامل این فیلم در حال مذاکره با چند چهره سینمایى و تئاترى براى ایفاى نقش اول فیلم هستند که بزودى قطعى خواهد شد. «ریست» دومین تجربه محمدرضا لطفى پس از فیلم «روایت ناپدید شدن مریم» است که پس از اکران مورد توجه منتقدان قرار گرفت.

فیلمنامه «ریست» که نویسندگى آن نیز برعهده لطفى است با فرم و شمایل جدیدى ساخته خواهد شد، از ساختار متفاوت و زاویه اى نو برخورداربوده و پیچیدگى هاى جالبى دارد که در سینماى ایران تجربه نشده است . حدود یک سال تحقیق و پژوهش آن به طول انجامیده و دو سال هم نگارش آن زمان برده است.

محمدرضا لطفی سال ها به عنوان منتقد و نویسنده سینمایی در نشریات و مطبوعات و رسانه هاى دیدارى و شنیدارى فعالیت داشته است .امیر سیدزاده تهیه کننده این فیلم نیز پیش از این آثاری چون «مادر قلب اتمی»، «تنها دوبار زندگی می کنیم»، «زندگی جای دیگری است» و «آمین خواهیم گفت» را تهیه کرده و در سال جارى هم سه فیلم «سهیلا شماره ١٧»، «ناخواسته» و «پاسیو» را روى پرده سینماها داشته است.