مجلس


محمداسماعیل سعیدی درباره رده بندی سنی فیلم های سینمایی گفت:

برچسب روی فیلم ها فرمالیته است!

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد: ایراداتی در رده بندی سنی فیلم ها وجود دارد و تنها برچسب مثبت و منفی سنی نمی تواند پاسخگو باشند، به بیانی برچسب ذکر شده روی فیلم ها فقط به صورت فرمالیته است.

‏۵-‏مهر-‏۱۳۹۸

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی:

پرداخت نشدن بودجه صداوسیما ربطی به سریال «گاندو» ندارد

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است پرداخت نشدن بودجه صداوسیما ربطی به سریال گاندو ندارد و این سازمان باید برای دریافت بودجه گزارش عملکرد دهد.

‏۶-‏مرداد-‏۱۳۹۸

بی قانونی در سینمای ایران ،یعنی هرج و مرج

برخوردهای سلیقه‌ای که در تمام سطوح سینما دیده می‌شود به خاطر نبود قانون است. همه از خط قرمزها در سینما صحبت می‌کنند، اما هیچ‌کس چارچوبی برای این خط قرمزها ترسیم نکرده است.

‏۱۹-‏تیر-‏۱۳۹۸

جعفرزاده ایمن آبادی:

توقیف فیلم بدون ارائه برهان قانونی تخلف است

حذف سریال‌های شبکه خانگی در چارچوب سلیقه گرایی برخی اشخاص منطقی نیست، زیرا تهیه کنندگان با این اوصاف به شدت متضرر می‌شوند.

‏۲۰-‏خرداد-‏۱۳۹۸

در جلسه شوراى نظارت بر صدا و سیما مطرح شد:

تعطیلی برنامه هایی نظیر «نود» از اختیارات سازمان صداوسیماست!

شوراى نظارت بر صدا و سیما تاکید کرد سازمان صداوسیما ضمن مدیریت صحیح سرمایه های انسانی خود و استفاده مطلوب از تهیه کنندگان و مجریان باسابقه، زمینه حضور استعدادهای نو و جوان را هم فراهم آورد.

‏۱۶-‏اردیبهشت-‏۱۳۹۸

طیبه سیاوشی شاه عنایتی خواستار شد:

رسیدگی به بحث پول‌های کثیف در سینما بر اساس قانون مبارزه با پولشویی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است هیاهو و جنجال درباره پول‌های کثیف در سینما ریسک سرمایه‌گذاری در این حوزه را بالا می‌برد و خواستار گزارش صریح و شفاف قوه قضاییه در این خصوص شد.

‏۲۷-‏بهمن-‏۱۳۹۷

یک نماینده مجلس خبرداد:

دعوت از مسوولان برای ارائه گزارش جشنواره فیلم فجر و رد پای پول‌های کثیف در سینما

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد : به زودی از مسوولان سینمایی دعوت می‌شود تا ضمن ارائه گزارش درخصوص جشنواره فیلم فجر، درباره پول‌های کثیف در سینما نیز توضیح دهند.

‏۲۷-‏بهمن-‏۱۳۹۷

یک نماینده مجلس:

بسیاری از سینماهای سطح تهران دهه هاست که تعطیل‌ هستند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفـت: وزارت فرهنگ و ارشاد بعد از انقلاب اسلامی درگیر مسائل و حواشی مختلفی بوده و از توسعه فرهنگی به عنوان وظیفه اصلی خودش بازمانده است.

‏۲۴-‏بهمن-‏۱۳۹۷