تلویزیون


گفت و گو با سید رضا اورنگ (بخش اول)

دنیای فیلمنامه‌نویسی با دنیای کارگردانی بسیار تفاوت دارد

سید رضا اورنگ، منتقد و مدرس سینما و تلویزیون با اشاره به ضعف‌های بسیاری که در فیلمنامه‌نویسی سینمای ایران وجود دارد تأکید کرد : متأسفانه همه تصور می‌کنند که فیلمنامه‌نویسی کار راحتی است و می‌خواهند بدون تخصص این کار را انجام دهند.

حدود ۳ ساعت پیش

فیلم های پزشکی هم دیدنی هستند

جای خالی هلال احمر در قاب سینما و جعبه تلویزیون

نگاهی اجمالی به تاریخ سینمای جهان این حقیقت را نشان می دهد که تقریبا درباره همه پدیده های جهانی و انسانی،به گونه ای فیلم ساخته شده و می تواند ساخته شود.یکی از سوژه هایی که در سینما و تلویزیون مورد استفاده قرار گرفت،علم پزشکی بود،از پرداختن به انواع بیماری و بیماران گرفته تا نقش پزشک و پرستار در جنگ های مختلف.

۲ روز و ۱۹ ساعت پیش

موسسه رسانه‌ های تصویری،راهی که به ترکستان ختم شد!

موسسه رسانه های تصویری به وجود آمد که با کار فرهنگی،عنان بازار فیلم های ویدیویی را به دست گرفته و همه فیلم ها از کانال آن وارد بازار شوند،اما خیالی خام بود و هدر دهنده پول بیت المال.

‏۱۴-‏دی-‏۱۳۹۸

اولین کارگردان زن تاریخ سینما هم در گذشت

شهلا ریاحی را با همان چهره همیشه خندان به یاد آورید

شهلا ریاحی را با همان لبخند زیبا و همیشگی اش به یاد آورید،نه عکس های روزهای ناخوشی و تنهایی.

‏۱۱-‏دی-‏۱۳۹۸

زمان مرده و بی اخلاقی در برخی از سریال های شبکه خانگی

«دل» یا یک مشت گل؟!

سریال «دل» به خاطر ضعف مفرط کارگردان و تهیه کننده آن،بسیار ملال آور است و ریتم کندی دارد،آنچنان کند که مردم بی خواب را نیز وادار به خواب می کند!

‏۴-‏دی-‏۱۳۹۸

«دور همی» لاکچری روی گرده مردم گرسنه!

جناب رییس صداوسیما،آقای معاون سیما،دیگر مدیران ریز و درشت این نهاد که این چنین برای افراد و برنامه های خاص،خاصه خرجی می کنید،این عدالت است؟!خدا از کار شما راضی است؟طناب سفت و تنگ حق الناس را بر گردن خویش حس نمی کنید؟!

‏۱-‏دی-‏۱۳۹۸

سریال سخیف «وارش» دل مردان و زنان گیلان زمین را به درد آورد

گیلان،شاهرگ غیرت ایران

اگر برای مردم گیلان و ایران احترام قائل هستید،هرچه زودتر جلوی پخش سریال «وارش» را بگیرید و عاجزانه و مودبانه از ملت گیلان و ایران عذر خواهی کنید.

‏۲۰-‏آذر-‏۱۳۹۸

گفت و گو با سیدرضا اورنگ

باید بازیگر و کارگردان از هالیوود بیاوریم تا قهرمانان ملی ما را درست به تصویر بکشند

معرفی شخصیت‌های ملی و مذهبی و قهرمانان ۸ سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی همواره از دغدغه‌های دلسوزان کشور بوده است ،اما ساخت آثار سینمایی و تلویزیونی همواره به دلیل ضعف فنی و محتوایی، تصویر دیگری از این شخصیت‌ها به مخاطب ارائه کرده است.

‏۱۴-‏آذر-‏۱۳۹۸