تلویزیون


هنرمند بازیگر، می تواند نقش دلقک را بازی کند،اما نمی تواند و حق ندارد دلقک باشد!

ساده می نویسم و روشن می گویم:بازیگرانی که در سینمای پیش از انقلاب به آنان کاباره ای می گفتند،حتی رقاصه هایی که روی سن دلبری می کردند،بر بعضی از نابازیگرانی که امروز در تلویزیون و سینمای ایران فعالیت دارند،شرف داشته و دارند!آنان سرشان به کار خودشان مشغول بود و با کسی و جایی کاری نداشتند.تکلیف شان با خودشان معلوم بود،تکلیف مردم هم با آنان مشخص.هرگز شعار ندادند،ریا نکردند،منافق نبودند و پا را از حد گلیم خویش بیرون ننهادند.

‏۱۳-‏بهمن-‏۱۳۹۸

روزگار غریب دوبله

دوران باشکوه دوبله ایران رو به افول کامل است

افسوس که دوران باشکوه دوبله ایران رو به افول کامل است. به زودی روزی فرا خواهد رسید که به جای گوش سپردن به صدای گرم دوبلور، چشم به زیرنویس‌های سرد و بی‌روح فیلم‌های خارجی بدوزیم.

‏۱۰-‏بهمن-‏۱۳۹۸

گفت و گو با سید رضا اورنگ (بخش اول)

دنیای فیلمنامه‌نویسی با دنیای کارگردانی بسیار تفاوت دارد

سید رضا اورنگ، منتقد و مدرس سینما و تلویزیون با اشاره به ضعف‌های بسیاری که در فیلمنامه‌نویسی سینمای ایران وجود دارد تأکید کرد : متأسفانه همه تصور می‌کنند که فیلمنامه‌نویسی کار راحتی است و می‌خواهند بدون تخصص این کار را انجام دهند.

‏۷-‏بهمن-‏۱۳۹۸

فیلم های پزشکی هم دیدنی هستند

جای خالی هلال احمر در قاب سینما و جعبه تلویزیون

نگاهی اجمالی به تاریخ سینمای جهان این حقیقت را نشان می دهد که تقریبا درباره همه پدیده های جهانی و انسانی،به گونه ای فیلم ساخته شده و می تواند ساخته شود.یکی از سوژه هایی که در سینما و تلویزیون مورد استفاده قرار گرفت،علم پزشکی بود،از پرداختن به انواع بیماری و بیماران گرفته تا نقش پزشک و پرستار در جنگ های مختلف.

‏۵-‏بهمن-‏۱۳۹۸

موسسه رسانه‌ های تصویری،راهی که به ترکستان ختم شد!

موسسه رسانه های تصویری به وجود آمد که با کار فرهنگی،عنان بازار فیلم های ویدیویی را به دست گرفته و همه فیلم ها از کانال آن وارد بازار شوند،اما خیالی خام بود و هدر دهنده پول بیت المال.

‏۱۴-‏دی-‏۱۳۹۸

اولین کارگردان زن تاریخ سینما هم در گذشت

شهلا ریاحی را با همان چهره همیشه خندان به یاد آورید

شهلا ریاحی را با همان لبخند زیبا و همیشگی اش به یاد آورید،نه عکس های روزهای ناخوشی و تنهایی.

‏۱۱-‏دی-‏۱۳۹۸

زمان مرده و بی اخلاقی در برخی از سریال های شبکه خانگی

«دل» یا یک مشت گل؟!

سریال «دل» به خاطر ضعف مفرط کارگردان و تهیه کننده آن،بسیار ملال آور است و ریتم کندی دارد،آنچنان کند که مردم بی خواب را نیز وادار به خواب می کند!

‏۴-‏دی-‏۱۳۹۸

«دور همی» لاکچری روی گرده مردم گرسنه!

جناب رییس صداوسیما،آقای معاون سیما،دیگر مدیران ریز و درشت این نهاد که این چنین برای افراد و برنامه های خاص،خاصه خرجی می کنید،این عدالت است؟!خدا از کار شما راضی است؟طناب سفت و تنگ حق الناس را بر گردن خویش حس نمی کنید؟!

‏۱-‏دی-‏۱۳۹۸